Artykuły

Czym usunąć rdzę z metalu?

Jak usunąć rdzę z metalu

Rdza, przeważnie powstaje na metalowych przedmiotach, których od dłuższego czasu nie używaliśmy. Jej powstawaniu sprzyja przechowywanie ich w wilgotnych pomieszczeniach takich jak piwnica, garaż czy strych. Usuwanie rdzy z metalu jest dość trudne. Niewłaściwe postępowanie może powodować dalszą korozję, a w konsekwencji całkowite zniszczenie przedmiotu, dlatego też tak ważne jest użycie bardzo dobrego środka na rdzę zawczasu.

Na rynku dostępne są środki na rdzę różnych producentów. Wiele osób korzysta również z domowych sposobów usuwania rdzy z metalu. Niejednokrotnie bezskutecznie. Jest tak w przypadku wybielacza. Zastosowanie go do usunięcia rdzy może spowodować, że wyczyszczenie jej będzie jeszcze trudniejsze. Mogą pojawić się kolejne rdzawe plamy. Z pomocą przychodzi odrdzewiacz CreamLUX.

Usuwanie rdzy z metalowego przedmiotu najlepiej jest rozpocząć od wyczyszczenia jego powierzchni. Następnie nakładamy specjalnie do tego przeznaczoną pastę CreamLUX, która nie tylko usunie rdzę, ale pozostawi powierzchnię metalu gładką i lśniącą. Po odczekaniu kilku do kilkudziesięciu minut dokładnie zmywamy pastę pod bieżącą wodą. Po takim zabiegu mamy pięknie wyczyszczone z rdzy elementy metalowe. Pamiętajmy, dobry środek na rdzę jest w stanie usunąć jej najcięższą postać.

Usuwanie rdzy z metalu przy pomocy preparatu CreamLUXUsuwanie rdzy z metalu przy pomocy preparatu CreamLUX

Efekt po użyciu produktu CreamLUXEfekt po użyciu produktu CreamLUX